wtorek, lutego 21, 2006


Ostatnio spodobały mi się robótki z użyciem koralików nawleczonych na włóczkę. A oto moja nowa czapka Odessa. Wzór wziełam z Magknits. zużyłam na nią 50 gram poliakrylu i 88 koralików o rozmarze 4 mm.


Drugi projekt to biała bluzeczka z takimi samymi koralikami. Do jej zrobienia używam kordonka snechurki (podwójnej nitki). Inspiracją do niej jest wzór na clapotis, który przystosowałam do swoich potrzeb.

Co do bolerka to chyba je spruje , ponieważ efekt nie spełnił moich oczekiwań. Plecy wyszły za długie. ma falbanę przy dekolcie nabrałam za mało oczek i wkurzają mnie rękawy jak skrzydła nietoperza. Poza tym wzór pogrubia optycznie przedramiona, a figury modelki nie posiadam.

środa, lutego 15, 2006

Prace posuwają się do przodu

Prace posuwają się do przodu. Zrobiłam już nawet ażurowe wykończenie pleców. Teraz zajmuję się wykończeniem przodu. Potem tylko rękawy i zszycie. I może dziś albo jutro go skończę.

wtorek, lutego 07, 2006

Bolerko - ciąg dalszy


Wziełam cieńszą włóczkę i nabrałam mniej oczek. Robótka ma bardziej racjonalne wymiary. Jeszcze kilka centymetrów i zacznę robić rękawy.
Już nie mogę się doczekać końcowego rezultatu. :-)
A oto mój pomocnik :-)


poniedziałek, lutego 06, 2006

Bolerko

własnie zmagam się z tym bolerkiem:Nabrałam 198 oczek i przerobiłam kilka rzędów i ... na tym poprzestałam, ponieważ nie wiem czy nie wychodzi mi za szeroko (130 cm). Teraz czkam na podpowiezi dziewczyn z forum robótki na drutach. bo nie wiem czy moja włóczka nie jest za gruba. Ostatnio rzadko piszę ponieważ miałam sesję egzaminacyjną. Ale wczoraj był ostatni egzamin i mam nieograniczoną ilosć czasu na robótkowanie.

środa, lutego 01, 2006

Aktualizacja


A oto moje clapotis. Jeszcze nie skończone. Dawno bym skończyła gdyby nie sesja egzaminacyjna. Wzór pochodzi z tej strony
http://knitty.com/ISSUEfall04/PATTclapotis.html
Na zrobienie clapotis użyłam włóczki KARTOPU ZEYNO (ok. 200 gram)