poniedziałek, października 22, 2012

Torebka z suwakiem


Torebkę uszyłam z ciemno-fioletowej bawełny z dodatkiem lycry. Niestety materiał troszkę obłazi. Podszewkę uszyłam z tafty. Zarówno materiał wierzchni jak i podszeka podlejone są grubym wkładem odzieżowym, żeby była sztywniejsza. Jest zapinana na suwak, który wszyłam troszkę krzywo oraz na zatrzask magnetyczny.


 Torebka ma w środku 3 kieszonki na telefony i inne drobiazgi.


 Do torebki uszyłam sobie z tego samego materiału etui na chusteczki.


sobota, października 20, 2012

Turkusowa kopertówka z kokardą

Uszyłam wczoraj taką oto kopertówkę z kokardą. Niestety zdjęcia nie oddają koloru. W rzeczywistości jest to ciepły wyrazisty turkus.


 Jest dość duża i pojemna. Wcisnęłam tam komórkę, chusteczki, portfel i nawigację i nadal coś się jeszcze zmieści. Wymiary to ok. 30cm x 15cm.


 Torebka jest zapinana na zapięcie magnetyczne.


W planach mam drugie podejście do takiej torebki tylko z suwakiem w środku.

czwartek, października 18, 2012

Chusteczniki w stylu Glamour ;-)


 Tak mnie jakoś naszło na chusteczniki w stylu glamour. Tak sobie pomyślałam, że w czasie świąt lub na imprezie sylwestrowej fajniej jest częstować kogoś chusteczką z takiego eleganckiego etui niż z brzydkiego foliowego opakowania. Nie żebym tylko to szyła, bo uszyłam parę innych rzeczy ale zapomniałam zdjęcia zrobić...


Wzięłam się za modernizację mojej maszyny tj. Singera 2808 C. Zakupiłam stopkę podstawową z uchwytem matic na allegro. Wiecie jaka to różnica w wymianie stopki? Jeśli chodzi o wcześniejszy uchwyt klasy 800, gdzie wymiana stopki polega na wyszarpaniu jednej i wciskaniu na siłę drugiej, która i tak do końca nie wchodzi... Teraz czekam na zamówiony w Łuczniku zestaw 15 stopek do zadań specjalnych ;-)

Wcześniej uszyłam i nie pokazał m.in.:

 Taki komin z bawełny miętowej, którą ozdobiłam haftem maszynowym .

 Dwie kopertówki z których nie jestem zadowolona niestety... Przy sztucznej skórze maszyna nie dawała rady, ale może to kwestia braku odpowiedniej stopki.