piątek, listopada 19, 2010

Sukienka COSMO

Już kiedyś próbowałam zrobić tę sławną sukienkę z okładki Cosmopolitan, ale zarzuciłam projekt, ponieważ źle dobrałam grubość włóczki i szydełka. Próbowałam ją robić ze śliwkowej Sonaty Aniluxu na szydełku 2mm. Ale wychodził mi rozmiar XS,a ja do kruszynek nie należę. Teraz próbuję ją zrobić z ciemnoczerwonej Bawełny, także Aniluxu,na szydęłku 3,5 mm. Dodałam też około 20 oczek do wzoru rozrysowanego badajże przez Rosjanki. Zamieszczam go na dole.
Mam nadzieję,że nie łamię w ten sposób praw autorskich. Moja wersja będzie w rozmiarze L, tzn. że do lata muszę parę kilo zrzucić, ale na manekinie leży idealnie. Na razie jestem na etapie robienia pierwszej miseczki. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nic nie zmieniała.  

Zrobiłam trochę dłuższy tył niż na schemacie. Także misieczki są inne. Trochę mniej wyuzdane ;-). Oczywiście oprócz schematu można znaleźć w internecie wersję opisową w języku angielskim. Właśnie tam są inne miseczki. Poza tym wersja opisowa  daje troszkę inny wzorek tzn. ananas na brzuszku jest tam mniejszy niż na schemacie. Wzór opisowy znajdziecie tutaj. Oczywiście oba wzory są na monokini a nie na sukienkę, ale można je łatwo zaadaptować.

3 komentarze:

  1. O matko! ja jeszcze nic na zimę nie zrobiłam, a Ty już o lecie myślisz...? :) Ładnie wygląda to monikini w czerwonym kolorze. Czekam na ciąg dalszy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ej! swietnie sie zapowiada!

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetnie to wygląda, ale nie dla mnie niestety.

    OdpowiedzUsuń