czwartek, listopada 11, 2010

Świątecznie

 Coś mnie naszło, żeby zacząć robić już świąteczne ozdoby. Na razie są to tylko świąteczne skarpetki. Obok widać dość dużą skarpetkę wykonaną z ciemnej czerwonej Bawełny Aniluxu oraz białej Glorii (także Anilux). Robiona na drutach 2,5 mm. Wyszła trochę dziwna. Sama stopa wyszła dość duża a cholewka wyszła za wąska, żebym mogła skarpetkę założyć na swoją nogę. To pewnie z powodu wrabianego wzoru, który spowodował, że cholewka nie jest rozciągliwa. Gdyby wyszło normalnie, to bym zrobiła drugą do pary i nosiła ;-)
Druga skarpetka jest malutka, taka na choinkę. Tylko muszę zamontować jakąś wstążeczkę, żeby ją móc powiesić.Ta mała spokojnie nadaje się także dla noworodka. Zrobiłąm ją także z białej Glorii i jakiejś czerwonej niezidentyfikowanej bawełny. Inspiracją dla mnie był wzór na mini skarpetki choinkowe,który znalazłam tutaj. Moją skarpetkę robiłam troszkę inaczej, bo normalnie napięciu drutach, a nie na płasko jak we wzorze. Na pewno będzie więcej tych małych skarpetek. Tylko muszę pokombinować ze wzorami, żeby każda była inna.   

Co do swetra, to jeszcze nie skończony, bo ciągle odkładam go, gdy tylko zobaczę jakiś fajny wzór na coś innego. Gdybym po prostu przysiadła na kilka godzin, to już bym go nosiła,a tak biedaczk czeka na zmiłowanie. 

W środę mam drugi etap rozmowy kwalifikacyjnej w jednej z firm w których byłam w poniedziałek :-))))

1 komentarz:

  1. swietny ten motyw swiateczny...az juz by sie chcialo by przyszly..pozdrawiam ania

    OdpowiedzUsuń